Milica asked 1 година ago
Zdravo. Pre 3 nedelje sam zbog bolova u dnu stomaka dobila da pijem citeral 5 dana po 2 tablete, zbog sumnje na urinarnu infekciju. 4 dana nakon toga lekar mi je rekao da prestanem da uzimam taj lek i prepisao orvagil zbog trihomonasa. Nakon 3 dana sam prekinula da pijem orvagil zbog opste slabosti i od tog dana imam jako slab osecaj u nogama i rukama, tj imam osecaj tezine i zamora cak i kad lezim i nista ne radim. Takodje mi se javljaju trnci u rukama, nogama, i slabost i podrhtavanje vilice, kao i osecaj blago natecenog jezika. ORL je iskljucio bilo kakvu mogucnost upale grla i zlezda i ja sad zaista ne znam na sta da sumnjam osim na tesku nezeljenu reakciju leka citeral o kojem sam se informisala tek kada sam osetila sve nezeljene simptome. Molim za pomoc... da li i vi mislite da je citeral uzrok i ako da, kako da ga izbacim iz organizma jer ne mogu da funkcionem normalno. Hvala unapred.

1 Answers
Dr Biljana PetrovicDr Biljana Petrovic answered 1 година ago
Postovana, Ne mora da znaci da su tegobe od leka . Potrazite detaljan internisticki pregled,pre toga se testirajte na kovid . Pozdrav