Milica asked 4 месеца ago
Poštovana doktorka,  Danas oko 12.05 časova sam primila dve doze Longacef injekcije i jednu dozu Dexazona zbog gnojne angine. Danas oko 18 časova sam osetila gorući osećaj u licu i crvenilo, ali samo se zaustavilo na tome. Tražiću sutra od lekara da mi promeni terapiju, ali me samo zanima da li je moguće da dobijem neku težu reakciju u smislu šoka, gušenja i otoka nakon 8h od primanja injekcije? Hvala Vam unapred na odgovoru.

1 Answers
Dr Biljana PetrovicDr Biljana Petrovic answered 4 месеца ago
Dobro vece , Malo je verovatno da je ubpitanji alergija ,moze biti i skok krvnog pritoska zbog dexasona . Medjutim ,vrlo je bitno da Vas bas veceras neko pregleda i utvrdi da li rec o alegijskoj reakciji ili skoku krvnog pritoska . Uzmite antihistaminik kao da je alegija i potrazite pregled sada . Pozdrav
Milica Randjelovic replied 4 месеца ago

U redu, hvala Vam na brzom odgovoru. Uzela sam antihistaminik, ako mi se ne smiri reakcija u narednom periodu otici cu do hitne pomoci za svaki slucaj. Hvala jos jednom, pozdrav!