Vaginalni svrab posle antibiotske terapije za upalu grla
2. februar 2024. · Ginekologija - Bolesti ženskog genitourinarnog sistema
Doktore, koristila sam antibiotike zbog upale grla pre mesec dana i sada imam svrab u vaginalnom području. Da li je moguće da su antibiotici uzrokovali ove simptome, i kako da obnovim ravnotežu bakterija? Imam 26 godina.
Odgovor lekara — Dr Biljana Petrovic
Postovana ,festo nezeljeno dejstvo antibiotika su gljivicne infekcije .
Kao odlucan nacin za oporavak fizioloske flore crevne i vaginalne je kombinacija Biofeminn tableta oralno i Innovag vaginaleta vaginalno .
Pozdrav
Slična pitanja
- Imam polip na materici 14mm,ne stvara mi problem nikakav,imam 42 god i 3 porodjaja,da li on mora da se skida? ili ne mora?papa test kolonoskopija je ok
- Imam bolove u donjem delu stomaka.
- Poštovani doktore, pre nedelju dana imala sam intervenciju na materici, odnosno spaljivanje sluzokože. Nisam dobila nikakvu terapiju nakon intervencije. I dalje imam povremene bolove kao menstrualne i oskudan roze, vodenast iscedak. Da li je to normalno u ovoj fazi oporavka ili je potrebno da dođem na kontrolu? Hvala unapred na odgovoru.
- Imam polip na materici 14mm,vec godinu dana,na pracenju sam,ne stvara mi nerodovni ciklus ili produzeno krvarenje.imam 42 god i 3 porodjaja.Jel mora da se skida?unapred hvala
- Imam bolove u donjem delu stomaka..Bolove u vidu jakih grceva. Nekad je ciklus obilniji a nekada normalan
- Pred ciklus tegobe
Imate slično pitanje? Postavite ga našim lekarima — besplatno.
Postavite pitanje