Krvarenje i kontraceptivne tablete
9. maj 2023. · Ginekologija - Bolesti ženskog genitourinarnog sistema
Poštovana,
Imam 48 godina.
3-4 godine imam obilne menstruacije, koje su trajale nekih 7-10 dana. Pre tri meseca sam nakon obilne menstruacije opet dobila menstruaciju posle 11 dana. Kad je završila menstruacija posle osam dana, opet se javilo krvarenje (po neka kap). Otišla sam kod ginekologa i dobila tablete Legravan.Imam i neki miom 3-4 cm. Inače je sve u redu, a papa test nisam radila zbog krvarenja. Pila sam prošlog meseca Legravan i 2-3 dana ranije sam dobila(tablete sam pila do kraja). Ovog meseca sam počela da pijem tablete Legravan sedmog dana menstruacije i posle deset dana sam opet prokrvarila. Zbog krvarenja redovnog koje je obilno i neke krpice ispadaju i vanrednog po neka kap dobila sam anemiju. A treba da idem na operaciju kukova. Da li treba da promenim tablete? I koji savet bi ste mi dali?
Hvala unapred, srdačan pozdrav!
Odgovor lekara — Dr Biljana Petrovic
Postovana
Moje je misljenje da treba uraditi detaljan ginekoloski pregled sa eksplorativnom kiretazom .
Nemojte piti hormonske tablete .
Pozdrav
Slična pitanja
- Imam polip na materici 14mm,ne stvara mi problem nikakav,imam 42 god i 3 porodjaja,da li on mora da se skida? ili ne mora?papa test kolonoskopija je ok
- Imam bolove u donjem delu stomaka.
- Poštovani doktore, pre nedelju dana imala sam intervenciju na materici, odnosno spaljivanje sluzokože. Nisam dobila nikakvu terapiju nakon intervencije. I dalje imam povremene bolove kao menstrualne i oskudan roze, vodenast iscedak. Da li je to normalno u ovoj fazi oporavka ili je potrebno da dođem na kontrolu? Hvala unapred na odgovoru.
- Imam polip na materici 14mm,vec godinu dana,na pracenju sam,ne stvara mi nerodovni ciklus ili produzeno krvarenje.imam 42 god i 3 porodjaja.Jel mora da se skida?unapred hvala
- Imam bolove u donjem delu stomaka..Bolove u vidu jakih grceva. Nekad je ciklus obilniji a nekada normalan
- Pred ciklus tegobe
Imate slično pitanje? Postavite ga našim lekarima — besplatno.
Postavite pitanje