Vaginalni sekret koji se ponavlja posle svake terapije antibioticima
17. novembar 2022. · Ginekologija - Bolesti ženskog genitourinarnog sistema
Postovana,
nakon koriscenja antibiotika uvek mi se pojavi sekret.Uvek sam se bracala ginekologu,radila bris vagine ,koristila razne vrste vaginaleta ,stanje se trenutno popravi i opet me muci sekret.
Cim ponovo koristim antibiotik sekret se ponovo vise pojavi,koriscenjem vaginaleta se samo smiri ,ali ne i prestane potpuno.
Odgovor lekara — Dr Biljana Petrovic
Postovana ,
Tokom terapije antibioticima uzimajte i probiotik i duploj dozi .
Uradite vaginalni i cervikalni bris .
Pretpostavljam da imate upornu gljivicnu infekciju posle antibiotika ali to treba prvo dokazati brisom,potom izleciti .
Pozdrav
Slična pitanja
- Imam polip na materici 14mm,ne stvara mi problem nikakav,imam 42 god i 3 porodjaja,da li on mora da se skida? ili ne mora?papa test kolonoskopija je ok
- Imam bolove u donjem delu stomaka.
- Poštovani doktore, pre nedelju dana imala sam intervenciju na materici, odnosno spaljivanje sluzokože. Nisam dobila nikakvu terapiju nakon intervencije. I dalje imam povremene bolove kao menstrualne i oskudan roze, vodenast iscedak. Da li je to normalno u ovoj fazi oporavka ili je potrebno da dođem na kontrolu? Hvala unapred na odgovoru.
- Imam polip na materici 14mm,vec godinu dana,na pracenju sam,ne stvara mi nerodovni ciklus ili produzeno krvarenje.imam 42 god i 3 porodjaja.Jel mora da se skida?unapred hvala
- Imam bolove u donjem delu stomaka..Bolove u vidu jakih grceva. Nekad je ciklus obilniji a nekada normalan
- Pred ciklus tegobe
Imate slično pitanje? Postavite ga našim lekarima — besplatno.
Postavite pitanje