Emilija Savić asked 8 месеци ago
Zdravo. Javljam se zbog psihičkih problema koje moj suprug ima u poslednje vreme. Bavi se bodibildingom i do skoro se spremao za takmičenje u svom sportu. Veliki problem u svemu tome je što njegov sport zahteva korišćenje steroida koji usput izazivaju veliku napetost, nervozu i agresivnost. On je takodje na svoju ruku, da bi se bar malo psihički stabilizovao, krenuo da koristi lek Zoloft(koji mu je preporučio farmaceut)a pre njega je koristio i ksanaks. Problem u svemu tome je što on sad koristi oba leka i ne znam da li mu uopšte pomažu pa mi se čini da on povećava doze. Na kraju svega, kao šlag na tortu, zbog učestalih štucanja lekar mu je prepisao hlorpamazin(dok štucanje ne prestane). Sad on koristi za tri leka bez ikakvog reda i mislim da njegovo stanje postaje gore. Čini mi se da je u nekoj depresiji i da mu treba pomoć da se iz toga izvuče. Imamo malu bebu, njega ne mogu nikako da nateram da ode i konsultuje se sa lekarima oko uzimanja tih sedativa i da mu prepišu terapiju koju bi poštovao. Zbog svega toga i zbog prevelike brige, obraćam se vama i molim za pomoć i da mi po mogućstvu napišete šta da nastavi i u kojoj dozi a šta da izbaci iz upotrebe. Ako bude bilo potrebno platiću za savet na račun koji mi pošaljete samo vas molim za hitnu pomoć. UNAPRED HVALA I VELIKI POZDRAV!